Su Arıtma Cihazı Mineralleri Öldürür Mü? » RainSoft

Su Arıtma Cihazı Mineralleri Öldürür Mü?

Su Arıtma Cihazı Mineralleri Öldürür Mü?


Su Arıtma Cihazı Mineralleri Öldürür Mü?

 

Sağlıklı bir hayat için ve yaşam kalitenizi arttırabilmek için vücudunuzu hastalıklardan koruyabilmek adına yaptığınız sporun, dengeli beslemenin ardından ek olarak tükettiğiniz suyun da çok fazla önemi vardır. Bu noktada günümüzde su arıtma cihazı kullanımı, hem tasarruf etmenizi hem de sağlıklı suya daha kolay ulaşmanızı sağlar.

Günlük içmeniz gereken su miktarı en az 2 litredir. Bu günlük alacağınız 2 litrelik su tüketimi ile birlikte hem sindirim sisteminizdeki sorunlar hem de boşaltım sisteminizde ki sorunlar su ile giderilmiş olur. Yeterli düzeyde su tüketimi yapıldığı zaman, vücudunuz normal akışta işlev görecektir ve sağlığınız adına hiçbir problem ile karşılaşmazsınız. Vücudun su ihtiyacını giderebilmek için kahve, bitkisel çaylar vs. bu tür sıvılar tercih ediyor fakat vücudunuzun su ihtiyacını bu şekilde değil direkt su içerek karşılamalısınız. Bu tür sıvıların hiç birisi suyun vücuda sağlamış olduğu faydaları sağlamayacaktır.

Su ihtiyacını karşılamak amacıyla birbirine denk düştüğü zannedilen kahve ve çay gibi sıvı tüketimleri vücudunuzun sıvı ihtiyacını gidermek yerine tam aksi bir şekilde vücudunuza şeker ve kafein katacağından vücuttan sıvının daha fazla çıkmasına neden olacaktır. Bu durumda da vücudunuzdaki su oranı azalacaktır. Su ihtiyacınızı doğru bir şekilde karşılamadığınız zaman böbrekleriniz doğru bir şekilde işlemlerini gerçekleştiremeyecektir ve bu size boşaltım sistemindeki sorunların ortaya çıkmasına sebebiyet verecektir.


Su Arıtma Cihazının ÖnemiSu Aritma Cihazinin Onemi

Vücudunuzdaki kan akışının normal seyrinde seyir izlemesi için aynı zamanda sindirim ve boşaltım sisteminizin doğru bir şekilde çalışabilmesi için su içmelisiniz. Fakat direkt su içmek veya herhangi bir suyu içmek de yeteri kadar fayda sağlamayacaktır. Sağlıklı bir su tercih etmelisiniz. Bu konuda sizlere yardımcı olabilecek birkaç ürün devreye giriyor. Farklı farklı özelliklerde ve teknolojik parçalar ile donatılmış su arıtma cihazı modelleri vücudunuz için gerekli olan sağlıklı su hizmetini sizlere sağlıyor. Diğer pet şişeler içerisinde yer alan sulara göre veya damacana denilen kaplar içerisinde yer alan sulara göre su arıtma cihazının ortaya çıkartmış olduğu sular alkali değeri açısından ve pH değeri açısından daha yüksek oranlara sahip oluyor.


Suyun İçerisindeki Bileşenler

Sağlıklı ve yaşam kalitesi üst seviye bir hayata kavuşmak istiyorsanız her şeyden önce içtiğiniz suya dikkat etmeniz gerekir. Su sadece sindirim ve boşaltım sistemine değil aynı zamanda dişlerinizin ve dişlerinizin kemik yapısına da büyük oranda etki etmektedir. Kas sisteminizin doğru bir şekilde çalışmasını sağlamaktadır. Kalp sağlığı, hücre sağlığı, güçlü bir sinir sistemi için mutlaka yüksek değerlere sahip sular tercih edilmelidir.

Su içerisinde yer alan mineraller sırasıyla şu şekilde listelenebilir; ‘’çinko, sodyum, selenyum, fosfor, kalsiyum, potasyum, demir, iyot, magnezyum.’’ Bu sıralı listedeki mineraller su içerisinde yer alan en önemli minerallerdir. Bilinenin ve söylenenin aksine su arıtma cihazı, bu mineralleri öldürmez ya da yok etmez. Böyle bir durum söz konusu değildir. Su arıtma cihazları aksine su içerisindeki mineralleri destekleyerek pH değerini daha yüksek seviyelere çıkartmaya yönelik çalışma sistemine sahiptir.


Neden Su Arıtma Cihazı Alınmalı?Neden Su Aritma Cihazi Alinmali

Aslında bu konuyu tam ve detaylı bir şekilde sizlere yukarıda verdik.  Günümüz  teknolojisinin artmasıyla ve gelişen Dünya ile birlikte farklı farklı türlerde, farklı farklı özelliklerde su arıtma cihazları ile karşılaşıyoruz. Hemen hemen aynı işlevi sağlayabilecek olan bu su arıtma cihazları, şebeke sularına göre karşılaştırıldığı zaman asla su içerisinde koku yapmaz. İçerisinde bakteri bulundurmak yerine daha çok su arıtma filtresi sayesinde suyun içerisindeki tortuları, bakterileri, kirleri, ağır metalleri yok eder. Tüm bunları gerçekleştiren su arıtma cihazları pH değeri yüksek bir su ortaya çıkartır.

Ortalama: 5 (Toplam 4 müşteri görüşü)

Yorumlar

Hastanemizde yatış yapan hastalarımız ve yakınları için sağlıklı su tüketebilmeleri adına her odaya arıtma cihazı taktırmıştık. Sadece içmeleri için değil, aynı zamanda kaliteli bir su ile temas ederek sağlıklarına daha hızlı kavuşmalarını hayal etmiş ve böyle bir fark yaratmak istemiştik. Bir çok hastamızdan da bu ayrıcalıklı uygulamamız için teşekkür aldık. Biz de arkamızdaki gizli kahraman Rainsoft’a çok teşekkür ederiz.

Çok fazla alternatif firma ve ürün arasından sorularıma en akılcı cevapları veren Rainsoft ile tanıştığım için çok mutluyum. Aklıma gelen her soruyu sorabilmek ve her zaman kendilerine ulaşabilmek oldukça güven verici.

Kronik böbrek yetmezliği hastalığı teşhisinden önce, musluk suyu benim için sadece musluk suyu iken, şimdi yaşam kaynağı. Hem kendim hem de ailem için ilk yaptığım şey hastaneden çıkıp hemen su arıtma cihazı firmalarını aramak oldu. Telefonda bile güven veren Rainsoft imdadıma hemen yetişti ve eve gelip 3 saatte kurulumu gerçekleştirdi. Çok teşekkür ederim. Lütfen siz de SAĞLIKLI su içmeyi unutmayın

Damacanaların yapısındaki Bisfenol A isimli kimyasal maddenin pek çok hastalığa yol açtığını duyduğumuzdan beri evimizde pet şişe veya damacanada bulunan hiçbir suya yer yok. Hatta ev halkı olarak kendi mataralarımızı da evden çıkmadan doldurup yanımızda taşıyoruz. Çok teşekkürler Rainsoft!

ÜCRETSİZ TEKLİF ALIN