En İyi Su Arıtma Cihazı Hangisidir | Rain Soft | Evsel Cihazlar
En İyi Su Arıtma Cihazı Hangisidir? 09-03-2021

Bir çok insan bu konuyu merak ediyor. Rainsoft firmasına gelen bir çok soru arasında en popüler olan soru bu sorudur. ‘’En iyi su arıtma cihazı hangisi?’’ Veya bu sorunun arkasından gelen şu sorularda bulunmakta; ‘’Evime en iyi su arıtma cihazını satın almak istiyorum, hangisi daha iyi su arıtıyor?’’ , ‘’İş yerim için en iyi su arıtma cihazının hangisi olduğunu nasıl anlayabilirim?’’. İnsanlar tarafından merak edilen bu sorulara geniş çaplı cevap verebilmek adına bir içerik oluşturduk ve su arıtma cihazları hakkında olan tüm sorulara cevap vereceğiz ekstra olarak ta birkaç özel bilgi paylaşacağız.

En İyi Su Arıtma Cihazı

Su arıtma cihazları özelliklere göre, fiyatına göre ve boyutlarına göre, işlevselliğine göre ‘’en iyisi’’ anlamında farklılık gösterebilecek cihazlardır. Aynı şekilde yukarıda saydığımız tüm özelliklere ek olarak su arıtma cihazlarının en iyisi olduğunu anlayabilmeniz için veya su arıtma cihazının en iyisini alabilmeniz için içerisindeki filtre sayısının yüksek olması önerilir.  Bir su arıtma cihazı satın almadan önce şu konulara dikkat etmeniz gerekir. Aşağıda sizlere bu konuları listeledik, göz atabilirsiniz.

Kullanışlı olması, ne kadar verimli çalışabildiği, enerji tasarrufunu ne derece yapabildiği, yedek parça sıkıntısının olup olmadığı, filtre ömrünün ne kadar olduğu, arıza çıkarma süresinin ne olduğu, cihazın diğer cihazlara göre artı veya eksilerinin ne olduğu, herhangi bir kronik sorununun olup olmadığı değerlendirilmeli ve sorulmalıdır. Evlere Uygun Su Arıtma Cihazları

Eviniz için alabileceğiniz 2 tür su arıtma cihazı bulunmaktadır. Bir tanesi tezgah üstü cihazdır diğeri ise tezgah altı cihazdır. Tezgah üstü su arıtma cihazları mutfak tezgahınızın delinerek ortaya su çıkartabilecek cihazlardır. Diğeri de yine adından da anlaşılabileceği üzere tezgahınızı deldirmeden kullanabileceğiniz tezgah altı üründür. Fakat burada verimlilik açısından iyi bir cihaza sahip olmak istiyorsanız tezgah üstü cihaz değil tezgah altı cihaz tercih etmelisiniz. Tezgah üstü ve tezgah altı bir model araştırması yapmak yerine alacağınız su arıtma cihazının ne derece size sağlıklı, kaliteli ve iyi bir şekilde su hizmeti sunulabileceğini araştırmanız gerekir. 

İş Yerlerine Uygun Su Arıtma Cihazları

Evlere takılan su arıtma cihazları iş yerleri için uygun olmayabilir. İş yerlerinde çok sık bir şekilde kullanım yapılacağı için ev tipi su arıtma cihazları personellerinize yeteri kadar verim sağlamayabilir. İş yerlerine uygun bir su arıtma cihazı satın almak istiyorsanız ilk önce iş yerinizdeki personel sayısını baz almanız gerekir. Örnek vermek gerekirse; ‘’İş yerinizde ortalama olarak günlük 100 litre su tüketimi yapılıyorsa bu durumda orta ölçekli bir su arıtma cihazı satın almalısınız.’’ Doğrudan bir su arıtma cihazı satın almak yerine sebil özelliğine sahip su arıtma cihazı satın almanız daha doğru olacaktır bu durumda.  Sebil özellikli su arıtma cihazlarının özellikleri şu şekildedir;

İstediğiniz her mevsim bu cihaz sayesinde yüksek pH değerine sahip suya sahip olmuş olursunuz. 

Kış aylarında isterseniz sıcak isterseniz soğuk su özelliğini aktif edebilirsiniz. 

Yaz aylarında ise isterseniz sıcak yine aynı şekilde isterseniz soğuk su özelliğini aktif edebilirsiniz. 

Damacana özelliğini ortadan kaldırırsınız. Her gün yeni bir damacana ile su almak yerine sebil özellikli su arıtma cihazı alırsanız damacana ile su taşıma işlemi yapmanıza gerek kalmaz. 

İstediğiniz her an istediğiniz pH değerinde sıcak ve soğuk olarak su içebilirsiniz.

Su arıtma cihazlarının fiyatları  ilk başta da söylediğimiz gibi özelliklerine göre değişiklik gösterebilmekte. En düşük özellikli, en düşük fiyatlı bir su arıtma cihazı satın almak istersiniz fakat size ne derece yararı olabilecek bu cihazın? İlk önce bunu hesap etmeniz gerekir. Sağlıktan daha önemli hiçbir şey yok. 


ÜCRETSİZ TEKLİF ALIN