Membran Filtre Nedir? | Rain Soft | Evsel Cihazlar
Membran Filtre Nedir? Nasıl Çalışır? 09-03-2021

Membran Filtre

Bir su arıtma cihazında mutlaka olması gereken su arıtma cihazlarının en önemli parçası Membran filtredir. Milimetrenin on milyonda biri kadar küçük gözeneklere sahip olması ile yarı geçirgen zar bir filtredir. Musluktan gelen suyun molekül düzeyinde filtrelenmesi işlemi ile suyun sertliğini düzenler. Musluktan gelmekten olan suyun içerisinde kirletici maddeleri temizler. Musluktaki kirletici maddeler nelerdir?

●Kurşun
●Krom
●Baryum
●Civa
●Kadminyum
●Sodyum
●Florür
●Nitrat
●Nitrit
●Selenyum

İşte su arıtma cihazlarındaki en önemli bölge olan bu zar filtre suyun içerisindeki bu suyu kirletici maddelerin kullanacağınız suya erişimini keser. Diğer bir deyişle sudaki toksik ve kimyasal maddeleri arındırır. Arındırılan bu maddeler eğer vücudumuza girseydi sağlık yönünden bizi günden güne kötü hale getirecekti. Bu sebeple arıtma cihazı kullanmak hayattaki en önemli değerimiz olan sağlığımız için çok önemlidir. 

Rainsoft marka su arıtma cihazları kalite bakımından rakiplerinden oldukça iyi durumdadır. Kaliteli olmasının getirdiği güven ile fiyatlarını istediği şekilde belirleyebilecek iken fiyatlandırma konusunda müşterilerinin cebini düşünen yapısı ile uygundur. Kalite, uygun fiyat, performans bakımından bu denli iyi olmanın getirdiği profesyonellikle Rainsoft su arıtma cihazları sağlığınızı korumada size yardımcı olur. Sağlıklı bir hayat için Rainsoft’u tercih edin.

Membran Filtrenin Önemi

Membran filtre bir su arıtma cihazının en önemli kısmıdır demiştik. Peki Membran filtrenin önemi nedir?

●Yarı geçirgen zar bir filtre olması yönüyle suyun sertliğini düzenler.
●Milimetrenin on milyonda biri küçüklüğünde gözeneklere sahip olması olması nedeni ile suyu molekül düzeyinde filtre eder.
●Oldukça küçük olan gözeneklerin yarı geçirgen zar bir filtre ile sarılması sonucunda sudaki kirletici maddeleri kullanacağımız sudan ayırır. ( Kirletici maddeler= kimyasal ve toksik maddeler )


Bir evde su arıtma cihazının bulunması sağlık açısından çok önemlidir. Su içerisindeki kirletici maddeler renk, koku ve tad olarak kendilerini gizleyebilmektedirler. Bu kirletici maddeleri sürekli vücudumuza almamız ilk başlarda sağlık konusunda belirgin özellikler göstermez. Fakat devamlı vücudumuza kirletici maddeler dediğimizi içerisinde kimyasal maddelerin bulunduğu maddeler sağlığımızı çok büyük tehdit etmektedir. İnsan sağlığı her şeyden daha önemlidir. Bu yüzden uygun fiyatlı, kaliteli bir su arıtma cihazı olan Rainsoft’u sizlere öneriyoruz. Yaptığımız işte tek amacımız müşterilerimizi memnun bırakmak ve müşterilerimizi maddi açıdan zorlamamak. Piyasada kısa zamanlı bir araştırma yaptığınızda bu denli kaliteli bir işi bu fiyata veren çok az firma bulunmaktadır. 

Membran Filtre Nasıl Çalışır?

Membran filtre çalışma mekanizması olarak milimetrenin on milyonda biri küçüklüğünde olan gözeneklere sahip olması ile suyu arındırır. Yarı geçirgen bir zar filtre halinde olması suyun sertliğini düzenlemesini ve suyu moleküler yapıya filtrelemesini sağlar. Ayrıca sudaki toksik ve kimyasal maddeleri arındırır.

Membran filtre oldukça küçük gözeneklerden oluşmaktadır. Bu küçük gözeneklerin etrafı yarı geçirgen zar madde ile sarılmıştır. Bu sayede suyun içerisindeki zararlı ve zararsız maddeler ayrılmaktadır. Suyun oldukça iyi bir düzeyde arıtılmış olmasını sağlar. Bu filtrenin en büyük özelliği sadece suyu geçirmesidir.

Membran filtre kalitesi her markada aynı olmamaktadır ve çoğu şirketin bozulduğunda garanti kapsamına girmemektedir. Rainsoft su arıtma cihazları ürününün arkasında duran, kaliteli cihazlar üreten bir firmadır. Sizin sağlığınız için elimizden gelenin daha fazlasını yapmanın yanı sıra fiyat bakımından da uygunluğumuz ile tanınmaktayız. Sağlık bu hayattaki en önemli varlığımızdır. Kendinizin ve ailenizin sağlığını korumak Rainsoft su arıtma cihazı ile bir telefon uzağınızda.

Ailenize ve size sağlıklı, uzun bir hayat diliyoruz.

ÜCRETSİZ TEKLİF ALIN