Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular

1Rain Soft Kimdir?
Amerika’da su arıtma sistemleri üretimi yapan Rain Soft 1953 senesinde kurulmuştur. Bu alanda dünya üzerinde ömür boyu garanti sunan tek firma olma özelliğine sahiptir. Uzun yılların deneyimi ve uzmanlığıyla her geçen gün çalışmalarına yenisini eklemektedir.
2Su Arıtma Cihazı Neden Gerekli ?
Yaşamımızın yapı taşı olan suyu vücudumuzda ne kadar doğal ve temiz şekilde alırsak o kadar faydasını görürüz. Su yaşamsal öğeler içerisinde gıdadan dahi önce gelir. Temiz su sağlıklı yaşamın olmazsa olmazıdır; bu nedenle insan vücudu için uygun pH değerine sahip su için doğru arıtma cihazının kullanımı önemlidir.
3Şebeke Suları Yeterli Değil Mi?
Yapılan çalışmalar ve iyileştirmeler neticesinde pek çok alanda su kalitesi iyidir. Ancak doğal yaşam alanlarının kirlenmesi ile birlikte musluk suyunun da etkilenmesi söz konusudur. Bu nedenle su da insan tarafından gözle görülemeyen zararlı maddeler bulunabilir. Ayrıca yaşanan yapının su tesisatı ve boruları bile tek başına su kalitesini etkiler. Bu nedenle temiz su tüketimini şansa bırakmamak için tadı ve kokusuyla ideal Rain Soft su arıtma cihazlarını tercih edebilirsiniz.
4Rain Soft Su Arıtma Cihazı Kurulumu Kolay Mı?
Evet, sektörde uzmanlık ve deneyimle çalışan profesyonellerimiz sayesinde Rain Soft su arıtma cihazı kurulumu oldukça kolaydır. Firmamız tarafından tüm aşamalarda alanında yetkin çalışanlar görev almaktadır. Su arıtma cihazının kurulumu, hakimiyet ve tecrübe isteyen bir alan olduğu için mutlaka bilgi sahibi kişiler tarafından değerlendirilmesi gerekir. Kurulumun tüm aşamalarında kısa süre içerisinde işlem tamamlamakta ve ihtiyaç halinde müşteri hizmetleri yardımcı olmaktadır.
5Rain Soft Su Arıtma Cihazı Suların Tadı ve Sertliğinde Etkili Mi?
İnsan vücudu için ideal olan ve temiz su tüketiminin belli şartları taşıması gerekir. Bunlardan bazıları pH değeri, tat, koku ve sertlik gibi unsurlardır. Su sertliği iyon değişimi adı verilen bir işlem vasıtasıyla kolaylıkla ayarlanabiliyor. Çeşitli ağır metaller, su arıtma cihazının içerisinde bulunan negatif yüklü alanlara çarpar ve temizlenir. Zararlı ve suyun yapısını bozabilecek her türlü madde cihazda hapsedildiği için tat ve koku gibi değerlerde iyileşir.
6Rain Soft Arıtma Cihazları Sudaki Ph Değerini Etkiler Mi?
Rain Soft arıtma cihazları mevcut ve olması gereken pH değerini değiştirmez. Bunun yanı sıra kullanımdaki suda pH değişikliği gerekiyorsa Rain Soft müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek en uygun ürünü talep edebilir ve ideal değeri öğrenebilirsiniz.
7Su Arıtma Cihazı Alırken Hangi Noktalara Dikkat Etmeli?
Bir su arıtma cihazı edinmek isteyenler mutlaka alanında deneyimli ve başarılı bir firmaya başvurmalıdır. Doğru koruyucu özelliği sahip olması ve zararlı maddeleri geçirmemesi bir su arıtma cihazında beklenen temel özellikler arasında yer alır. Bu nedenle hizmet alınan firmanın araştırılması önemlidir. Referansları ve önceki çalışmaları ile ilgili örnekler istenebilir. Ayrıca suyun yaşamımızın temel taşı olduğu düşünülürse uzun yıllar kullanılacak su arıtma cihazının kaliteli şekilde seçilmesi gerekir.Rain Soft su arıtma cihazları uzun yıllar üstün performans ve yeterlilikle kullanılabilecek ayrıntılı cihazlardır.
8Bir Su Arıtma Cihazında Hangi Özellikler İncelenmelidir?
Öncelikle müşteri olarak uzun yıllar kullanılacak bir su arıtma cihazı ile ilgili merak edilen tüm sorular firmaya yöneltilebilir. Ayrıca arıtma cihazında ilk aranması gereken özellik kalite unsurudur. İyi bir kaliteye sahip olmayan arıtma cihazları suyun kalitesini düşürmekle beraber devamlı arıza çıkarma gibi bir riske sahiptir. Bu nedenle arıtma cihazının kontrol ve yenilemeleri dışında keyifle kullanımı için Rain Soft’un sunduğu başarılı ürün çeşitlerini incelemek mümkündür.
9Rain Soft Su Arıtma Cihazını Neden Tercih Etmeli?
Rain Soft su arıtma cihazları; yeni nesil ve kaliteli su tüketimi sağlayan cihazlardır. Sorunsuz bir şekilde çalışma kapasitesine sahip ve uzun ömürlü kullanım deneyimi sunar. Evler başta olmak üzere fabrika hastane ve restoran gibi ihtiyaç duyulan tüm alanlara uygun su arıtma cihazı çeşidi bulunmaktadır. Rain Soft geçmişten bugüne uzmanlık ve titizlikle çalışan köklü bir firmadır. İçime uygun ve en sağlıklı su tüketimini hedefleyen modern arıtma yöntemlerini kullanır.
10Rain Soft Tarafından Arıtılan Sularda Sodyum Oranı Nedir?
Rain Soft tarafından sunulan patentli sistem ile arıtılmış sularda bulunan sodyum miktarı çok azdır. Rain Soft tarafından barındırılan 1 litre su içerisinde bir dilim beyaz ekmekten az miktarda sodyum yer alır. Özellikle hekim tarafından sodyum rejimi önerilmişse Rain Soft tarafından sunulan özel cihazları tercih edebilirsiniz. Tüm Rain Soft su arıtma cihazı çeşitlerine ulaşmak için müşteri hizmetleri ile kolaylıkla iletişim kurabilirsiniz.
11İçme Suyu Arıtımında Sıklıkla Kullanılan Karbon Filtresi Güvenilir Midir?
Karbon filtresi arıtma için güvenilir bir sistemdir. Pek çok arıtma alanında önerilen temel cihaz özellikleri arasında yer alır. Rain Soft arıtma cihazları bir üründe bulunması gereken tüm modern yöntemleri barındırır.
12Su Arıtma Cihazlarının Taşınması Zor Mudur?
Olası bir taşınma sırasında Rain Soft su arıtma cihazınızı beraberinizde götürmeniz mümkündür. Verilmiş olan bakım belgesi dünya çapında ve ömür boyu olacak şekilde geçerlidir. Bu sayede Rain Soft markası tarafından sunulan uluslararası bayiler her bölgede bakım ve montaj desteğini kolaylıkla sağlar. Gerek taşınma sırasında gerekse montaj ve bakım destekleri noktasında Rain Soft dünyanın her yerinde etkin olarak hizmet verir.
13Rain Soft’a Verilen Maliyetin Karşılığı Nedir?
Bir Rain Soft su arıtma cihazına yatırım yaptıysanız pek çok açıdan kar elde edebilirsiniz. Öncelikle devamlı olarak almak zorunda kalınan damacana ve şişe sulara gerek kalmaz. Fitrelenerek arıtılan su ile yüksek fiyatlara alınan diğer ev eşyalarının daha uzun ömürlü olması mümkündür. Çeşitli temizlik malzemelerinin daha az kullanılması Rain Soft'un avantajlarından birisidir. Bu özelliklerden daha da önemlisi gönül rahatlığıyla sağlıklı su tüketimi ve sağlığın korunması olacaktır.
14Rain Soft Su Arıtma Cihazlarının Diğer Avantajları Nelerdir?
Rain Soft su arıtma cihazını aldıktan sonra istediğiniz her bölgede kolaylıkla montaj ve bakım ekiplerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca ömür boyu garanti özelliğine ek olarak düşük kaliteye sahip su arıtma cihazlarının aksine sorunsuz bir çalışma kapasitesi sağlar. Uzun filtre ömrü ve olası sızıntıları önleyen güvenlikli yapısıyla her bir su arıtma cihazı özenle hazırlanır. Rain Soft kalitesinde uzun vadeli sağlıklı su tüketimi için her bir aparat kaliteli şekilde tasarlanır. Depo, borular ve membran gibi tüm parçalar titizlikle hazırlanır. Tüm bu özelliklerinden dolayı devamlı tamire ve bakıma ihtiyaç duymayan su arıtma cihazları ödenen parayı fazlasıyla karşılar. Kaliteli boru bağlantıları, temiz bir işçilikle çalışılan parçalar ve sağlam şase ile uzun vadeli sağlıklı kullanım sunar. Bir su arıtma cihazında parçaların yüksek kaliteye sahip olmasının yanı sıra doğru işçilikle monte edilmesi de oldukça önemlidir. Rain Soft su arıtma cihazlarında sayılan bütün özellikler bir arada sunulur.
15Rain Soft Su Arıtma Cihazında Filtre Değişimi Gerektiği Nasıl Anlaşılır?
Su arıtma cihazınızı filtre değişimi ve tüm bakım işlemleri ile ilgili ayrıntılar; kurulum aşamasında gelen firma yetkilileri tarafından açıklanır. Bu nedenle hiçbir eksiksiz nokta kalmadan Rain Soft cihazlarınızı kolaylıkla ve gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Filtre değişimi için uzmanlarımız tarafından belirlenen süreler arasında işlem yapılması önemlidir. Uzun vadeli periyotlar olan bu aralıklar dışında özel işlemlere gerek duymadan Rain Soft su arıtma cihazlarınızı gün içerisinde pratik bir şekilde kullanabilirsiniz.